.

.

Уникатен Разбој Племенски Фез Килим Сива Слонова Коска 2' 7 10' Тркач Геометриски Боемски Совршен За Бања Ходник Кал Соба Перење Соба

Уникатен Разбој Племенски Фез Килим Сива Слонова Коска 2' 7 10' Тркач Геометриски Боемски Совршен За Бања Ходник Кал Соба Перење

DEN 3383.36
Износ

Од Колекцијата Фез, геометриските форми и племенските обрасци го прават патот за овој прекрасен килим. Лесното одржување и отпорноста на дамки се нејзините главни моменти. Тоа може да го разубави секој простор за живеење. Смирувачкото чувство под нозете што го нуди ќе ве остави во стравопочит. Овој килим ќе биде погоден за вашиот простор за живеење, семејна соба, соба за цртање итн. Никогаш нема да зажалите што го избравте овој идеален избор на удобност за вашиот декор. Карактеристики на производот : Боја(И) : сива и беж . Машина направена. Среден куп. Поддршка : да. Ацтеките шема. Се препорачува само за внатрешна употреба. Лесен за чистење, отпорен на дамки и не пролева. Користете подлога за тепих за да го намалите лизгањето и лизгањето. Тепих рампа продаваат одделно. Произведено Во Турција. Инструкции за нега : место чиста само. Редовно вакуумирање. Користете средство за чистење теписи, но треба да се исуши веднаш и рамномерно. Во случај на набори - превртете го килимот во спротивна насока, притоа притискајќи на килимот-земете го работ, превртете го таму каде што има бразда и полека повлечете го килимот назад, притоа притискајќи надолу врз браздата. Димензии : 2.5 'широк х 10' долг. Висина на купот : 0,5". Материјал(и) : полипропилен. Поддршка : памук Сива и беж правоаголна килим тркач. Машина направена и среден куп; ацтеките шема. Чистење без напор; отпорен на дамки; не пролева. Се препорачува само за внатрешна употреба; произведено Во Турција. Тркачот за килими е широк 2,5 стапки и долг 10 стапки.

R

Им се допаѓа и на купувачите