.

.

Блокчејн Технолошката Револуција Во Бизнисот Објасни: Зошто Треба ДА Започнете Да Инвестирате Во Блокчејн И Криптовалути За Вашиот Бизнис Токму СЕГА

Блокчејн Технолошката Револуција Во Бизнисот Објасни: Зошто Треба ДА Започнете Да Инвестирате Во Блокчејн И Криптовалути За

DEN 479.84
Износ

Како сопственик на бизнис, особено сопственик на мал бизнис, ние секогаш бараме начини за подобрување на ефикасноста на нашиот бизнис; особено кога станува збор за маркетинг и финансиски трансакции. Блокчејн Технологијата може да го револуционизира начинот на кој се прави бизнисот. Ако сакате да дознаете за Тоа како блокчејн технологијата може да влијае на иднината на вашиот бизнис, тогаш прочитајте подолу. Блокчејн е технологија на иднината. Но, ако веќе не работите на терен или ги проучувате длабочините на блокчејн, може да биде тешко да најдете информации во лаичка смисла. Како сопственик на бизнис, особено сопственик на мал бизнис, ние секогаш бараме начини за подобрување на ефикасноста на нашиот бизнис; особено кога станува збор за маркетинг и финансиски трансакции. Блокчејн Технологијата може да го револуционизира начинот на кој се прави бизнисот.Еве неколку работи што можете да ги научите од оваа книга. Историјата на криптовалутите и Блокчејн Технологијата. Една Индустрија Каде Блокчејн значително ја подобри безбедноста. Како една компанија направи револуција во начинот на склучување договори. 5 Различни Начини Блокчејн Технологијата да се движи напред Ограничувањата На Блокчејн и како да се надмине ова. Ако сте подготвени да имате алатка која ќе ви ја покаже иднината на блокчејн технологијата, тогаш ова е вашата шанса. • Автор : Боб Матер • ИСБН : 9781922301345 • Формат : Тврд Повез • Датум На Објавување : 2019-07-16.

R

Им се допаѓа и на купувачите