.

.

Сет за мешање на садови за пионер Меламин, сет од 10 парчиња, забава за ливчиња

Сет за мешање на садови за пионер Меламин, сет од 10 парчиња, забава за ливчиња

DEN 2.00
Износ

Без разлика дали се подготвувате или служите, сетот на Pioneer Woman Petal Party 10-парчиња сет на меламин сад е задолжително за правење на вашиот следен оброк. Овие меламин чинии за гнездење се дизајнирани со вас на ум и сигурно ќе станат ваш нов главен кујнски. Можете да ги користите за секојдневна подготовка на храна, како мешање на состојки за салата или премачкување свинско месо во сладок и зачинет сос од скара, па дури и за сервирање на омилените закуски на забави и семејни собири. Секоја чинија е влечкана големина, така што секогаш ќе го најдете вистинското вклопување за вашите потреби за готвење и печење. Комплетот вклучува дополнителен сад со дијаметар од 10,5 инчи, голем сад со дијаметар од 9,5 инчи, среден сад со дијаметар од 8,25 инчи, мал сад со дијаметар од 7,25 инчи и екстра-мал сад од 6 инчи што секој има Координирање на капакот и вгнезден дизајн што го прави удобно и компактно складирање. Спарете ги со други предмети во колекцијата Pioneer Woman, како што се чинии за вечера, сали за салата, софтвер за пијалоци, керамички печки и многу повеќе за да создадете координативна тема со вашиот декор на кујната. Партијата за ливчиња од пионер со 10 парчиња Меламин Боул е задолжителен за секоја готвачка земја! Сет од 5 пионерски жени меламин чинии со 5 координирани пластични капаци за прицврстување. Безбедна машина за миење садови. Не е наменета за употреба во микробранова, рерна или замрзнувач. Направено од трајни, чипови и отпорни на гребење 100% меламин и полипропилен за капаците. БПА-без. Разновидните чинии можат да се користат за складирање на храна, подготвување храна, сервирање и забава. Совршен за семејни собири, забави, излети и многу повеќе. Димензии : X-во-сад : 10-5/8 "Дијаметар x 6" Висина, голема чинија : 9-1/2 "Дијаметар x 5-3/8" Висина, Среден сад : 8-3/8 "Дијаметар x 4 -3/4 "Висина, мала чинија : 7-1/4" Дијаметар x 4-1/8 "Висина, мала чинија : 6-1/8" Дијаметар x 3-3/4 "Висина. Чаши гнездо за компактно и удобно складирање.

R

Им се допаѓа и на купувачите