.

.

Мишимото Универзална Интеркулер Р-Линија, Злато

Мишимото Универзална Интеркулер Р-Линија, Злато

DEN 0.67
Износ

Интеркулерот Mishimoto R-Line обезбедува совршен капацитет за ладење потребен за возила со суперполнење и турбо полнење. Изграден од алуминиум со квалитет на авиони 6061 за екстремна издржливост, интеркулерот Мишимото Р-Линија ефикасно ќе ги намали индукциските температури на воздухот, додека значително ќе го подобри излезот на моторот.Интеркулерите на предната монтажа на мишимото се прецизно заварени тиг, нудејќи зголемено ниво на перформанси. Интеркулерот R-Line ќе обезбеди идеален капацитет за ладење, додека безбедно ќе ги зголеми коњските сили и ќе го даде тој дополнителен поттик што секој возач го цени.Забелешка : за вашиот вкус, само едната страна од интеркулерот го има логото На Мишимото. Универзалниот интеркулер обезбедува оптимален проток и волумен за возила со голема коњска сила. Вкупна Големина : 31" х 12" х 4 "/ Големина На Јадрото : 24 "х 12 " х 4". Влез и Излез : 3 " / Дебелина На Ѕидот На Резервоарот : 5мм / Макс ПСИ : 32. Робусните, едноделни леани алуминиумски крајни резервоари издржуваат високи притисоци. Мишимото Доживотна Гаранција. Дополнителни Карактеристики Боја : Злато. Материјал : Алуминиум.

R

Им се допаѓа и на купувачите