.

.

Chrome Pro Battery YTX14-BS IGEL ATV батерија за Suzuki 400cc LT-A Eiger 2WD F Eiger 4WD 2002

Chrome Pro Battery YTX14-BS IGEL ATV батерија за Suzuki 400cc LT-A Eiger 2WD F Eiger 4WD 2002

DEN 7199.84
Износ

Батериите YTX14-BS Igel Chrome Pro се инјектираат со гел електролити и вклучуваат напредни функции како што се дигитален дисплеј и вграден интелигентен чип. Екранот го чита напонот на батеријата и алтернаторот додека алармот ве предупредува дали има низок капацитет/напон или абнормалности. Серијата Игел автоматски го снима датумот на работа кога вашата батерија е инсталирана и има подолг животен век на циклусот од батериите SLA. Елементи како „Тешко заварување на мостот“, што помага да се апсорбираат вибрациите, да се направи оваа батерија Премиер избор на авантуристички спортови. Ефективност и оптимални перформанси. Chrome Pro Battery YTX14-BS IGEL ATV батерија за Suzuki 400 CC LT-A400 Eiger 2 WD F Eiger 4 WD 2002 Тип на батерија : YTX14-BS AGM батерија со [+-] терминал е батерија за полнење, Power Sport Battery . Паметна технологија : LED дигитален приказ на екранот обезбедува дисплеј што го чита напонот на алтернаторот на батеријата и ве предупредува за низок напон. Електролити со гел : Игелските батерии се инјектираат со гел електролити, создавајќи целосно операција без одржување . Лесна примена : Батериите од хром се целосно наполнети и подготвени за Оди еднаш доставено. Едноставно поврзете ја вашата батерија со апликацијата и подготвени сте да одите . Услуга за клиенти : Врвна услуга за клиенти од експерти за реална батерија! Загарантирана 18-месечна гаранција со 60-дневна политика за поврат . Екстремно брз превоз. 60-ден без прашања Поставувајќи гаранција за враќање на парите. 18-месечна гаранција. Карактеристики на батеријата YTX14-BS : YTX14-BS Igel Chrome Pro Series има дигитален дисплеј со вграден интелигентен чип. Патентираната запечатена пост спречува корозија што дава продолжен век на траење на батеријата. Без излевање, нема протекување и без вода за проверка. Екстремна отпорност на вибрации за да се обезбеди максимална спроводливост. Високи засилувачи на вртење и ниска стапка на само-празнење. Подготвени за итна употреба. Спецификации на батеријата YTX14-BS : Модел : YTX14-BS. Димензии : (ж) 5,71 "x (l) 5,8" (w) 3.26 ". Тежина : 9,7 фунти . CCA : 200. Волти : 12 V. Поларитет : [+ -]. Терминален тип : орев и завртка (T3). Состојба : Ново. Исто така, заменува : 65948-00a, ES14 BS, KMX14-BS, PTX14-BS, WP14-BS, YTX14-BS.

R

Им се допаѓа и на купувачите