.

.

Винзор и Њутн Дизајнери Гуаче Боја, 14мл, Неапол Жолта Длабоко

Винзор и Њутн Дизајнери Гуаче Боја, 14мл, Неапол Жолта Длабоко

DEN 3.00
Износ

Гуаче е густа боја растворлива во вода слична на акварел, но со дополнителна живост и моќ на покривање. Изборот на дизајнери и илустратори, овој гуаче нуди извонредна брилијантност, исклучително мазен проток и голема непроѕирност. Живописна боја. Се суши до мат финиш. Комбинирајте со други медиуми растворливи во вода за различни ефекти.

R

Им се допаѓа и на купувачите