.

.

Samsung Galaxy Alpha SM-G850A GB паметен телефон, 4,7 OLED 720, GB RAM меморија, Android 4.4. Kitkat, 4G, злато

Samsung Galaxy Alpha SM-G850A GB паметен телефон, 4,7 OLED 720, GB RAM меморија, Android 4.4. Kitkat, 4G, злато

DEN 10959.52
Износ

Елегантен дизајн што го прави впечатокот со елегантен метален рамка, галаксијата алфа има тенка, но сепак издржлива градба. И Crisp 4,7 "HD дисплејот обезбедува побогати бои, потемни сенки и побрзи времиња на реакција, давајќи ви неверојатно искуство за гледање. БЕСПЛАТНА АКЦИЈА 12 MP камера со про -уредување алатки секој момент со 12 MP Ultra HD камера што добива повеќе детали од секоја пригода И со новата карактеристика на селективен фокус, можете лесно да изберете елементи за да се фокусирате на-и работите што сакате да ги замаглите за да создадете чувство на длабочина. И, заедно со апликацијата S Health��, го олеснува следењето на вашите цели за здравје и фитнес. изгорено.fingerprint scannerno повеќе загрижувачки или одвојте време да ја внесете вашата лозинка. Сега можете да го отклучите вашиот телефон брзо и лесно, само со скенирање на отпечаток на прстот на екранот за заклучување. Дури и кога вашата батерија е критички ниска. Работи со тоа што го претворате вашиот екран во црно -бело и ги исклучува неесенцијалните апликации, така што вашиот уред сè уште работи кога ви треба најмногу. Samsung Galaxy Alpha SM-G850 A 32 GB паметен телефон, 4,7 "OLED 1280 x 720, 2 GB RAM меморија, Android 4.4.4 Kitkat, 4 G, злато со вградена меморија од 32 GB, чувајте исто толку апликации, игри, фотографии и видеа како што исто така Сакате. 4.7 "Екранот овозможува лесна навигација на апликации, содржина и јасен приказ на медиуми. Камера со висока резолуција од 12 мегапиксели за фотографирање со врвен квалитет и правење видеа со вистинска HD боја. Android 4.4.4 Kit Kat нуди полиран дизајн со ефективни перформанси и напредни карактеристики, како што се лесно префрлување на почетниот екран, свежа апликација за е-пошта, позадина на целосен екран, HDR+ фотографија, репродукција на аудио со мала моќност и многу повеќе. Поддршката за NFC нуди сигурна поврзаност за да можете да креирате, споделувате и да се дружите со максимална погодност и леснотија. Вградената батерија ви овозможува да имате добар долг разговор до 13 часа со вашите најблиски.

R

Им се допаѓа и на купувачите