.

.

Флерт Нандина со ниско растечки повеќебојни зимзелени грмушки со црвен нов раст - целосно сонце за дел од сенка во живо на отворено - колекција на растенија за живее

Флерт Нандина со ниско растечки повеќебојни зимзелени грмушки со црвен нов раст - целосно сонце за дел од сенка во живо на отворено

DEN 479.84
Износ

Кога барате да нанесете поп боја на вашата градина, ќе откриете дека флертот Нандина има трајна природа ќе одговара на вашите потреби подолго од повеќето растенија. Оваа сорта има зачудувачки длабок црвен раст што може да ја задржи својата боја во текот на летната сезона. Флерт е низок одгледувач и обезбедува одлична текстура за градина со контејнери. Исто така, може да се засади самостојно за да воведе живописна нијанса во вашиот дом. За разлика од другите нанди кои се претвораат во црвена боја во зима, фабриката Флерт Нандина го прави спротивното, менувајќи се од црвено во зелено. Садењето е исто така лесно. Едноставно ископајте дупка двојно повеќе од тенџерето и измешајте богата градинарска почва со родната почва. Оставете го горниот дел од коренот топка .5 "над земјата кога ја пополнувате дупката со нечистотија. Кога ја садите оваа зимзелена Нандина напролет, се препорачува да користите грануларно ѓубриво со бавно ослободување. Функција : пердувна боја се менува зимзелено зеленило. УСА Зона : 6-10. Зрела големина : висока 1-2 стапки x 1,5-2 стапки ширина. Изложување на сонцето : дел сонце до сенка. Потребна вода : Вода 2-3 време неделно додека не се утврди; потоа по потреба. Користете : граница, сад, масовно садење, наклон. Приближни големини на испорака : 2,5 кварта-3-4+ инчи висок x 6-8+ инчи широк 2 галон -4-5+ инчи висок x 10-14+ инчи широк.

R

Им се допаѓа и на купувачите