.

.

Ultra Air XGA10169, Premium Engine Air Filter For Lexus, Scion, Toyota Vehicles Fits Select: Toyota Corolla, 2006- Toyota RAV4

Ultra Air XGA10169, Premium Engine Air Filter For Lexus, Scion, Toyota Vehicles Fits Select: Toyota Corolla, 2006- Toyota RAV4

DEN 319.52
Износ

Fram Ultra Air Premium Air Filters обезбедува до 4 години или 40,000 милји крајна заштита на моторот од прашина, нечистотија и други штетни честички кои влегуваат во вашиот мотор. Филтрите за воздух се прва линија на одбрана на вашиот мотор. Fram Ultra Air Filters стапици и држат помали честички од нечистотија и прашина кои не се заробени од традиционалните филтри за воздух на целулоза хартија. Ултра воздухот филтрите се дизајнирани да го заштитат вашиот мотор од абење со заробени загадувачи кои влегуваат во моторот на вашето возило. Мешаниот филтер за мулти-влакна медиуми обезбедува долгорочна издржливост и поголем интегритет на филтерот. Возачите имаат корист од зголемена коњска сила и забрзување кога филтрите за воздух се заменуваат во препорачаните интервали на промена. Ве молиме, следете ги препорачаните интервали за промена како преглед во упатството на сопственикот на вашето возило. Ексклузивен премиум филтер за воздух на моторот . Лесна инсталација . Ултра премија за филтрирање на воздухот во воздухот, стапици на медиуми, двојно повеќе од нечистотијата на стандардни филтри . Подобрени перформанси во текот на животот на филтерот за воздух . Ultimate Fram Extended Engine Protection до 4 години. Инч) : 2.364. Должина на филтерот (инч) : 10.000. Ширина на филтерот (инч) : 9.417. Број на дел од производителот XGA10169 одговара на возилата на Lexus, Scion и Toyota. Потврдете ја вашата точна вклопување. -2011 Toyota Scion 2012-2015 Toyota Scion XB 2009-2010 Pontiac Vibe 4 Cyl 2,4 L 2009-2015 Toyota Venza 6 Cyl 3,5 L 2009-2013 Toyota Corolla Matrix 4 Cyl 2,4 L 2011-2016 Toyota Scion TC 2009-2010 Toyota Corola 4 4 CYL 2.4 L и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.

R

Им се допаѓа и на купувачите