.

.

Бигелоу Црн Чај, Ерл Греј Кеуриг К-Чаша Чај Парчиња, Кт

Бигелоу Црн Чај, Ерл Греј Кеуриг К-Чаша Чај Парчиња, Кт

DEN 315.20
Износ

Рецепт како ниеден друг. Нашите Чајни Мешунки Од Ерл Греј Кеуриг к-Чаша се и вкусни и ароматични. Што го прави бигелоу Ерл Греј К-Чаша Чај Парчиња црн чај вкус толку посебен? Нашите состојки се внимателно избрани од семејството Бигелоу за да ви овозможат бескомпромисно квалитетно искуство со чај. Ние сме категорични да го користиме само најдоброто масло од бергамот. Ние ги извориме нашите од истата градина Во Калабрија, Италија од година во година. Потоа внимателно ја мешаме оваа богата цитрусна нежно притиснато чисто масло од бергамот со задебелен рачно избран црн чај. Секоја кутија од овој црн чај со кофеин содржи 24 Мешунки Чај Од К-Чаша. Бигелоу чајот е горд што е 100% во семејна сопственост и работи повеќе од 75 години. Чест ни е Да бидеме Сертифицирана Б корпорација. Ова достигнување ја препознава нашата посветеност на највисоките стандарди за социјално и еколошко влијание. Затоа што се работи за правење на вистинската работа. Бигелоу Ерл Греј К-Куп Кеуриг Мешунки, Црн Чај, 24 Мешунки. Рачно избрани чајни лисја од градини со висока надморска височина стручно помешани со чисто масло од Бергамот Од Калабрија, Италија. 24 индивидуални Мешунки Од К-Чаши за употреба во сите пивари На Кеуриг К-Куп. Без глутен, Не-ГМО, Кошер. Бигелоу Чај Е Во Сопственост На Семејството и од 1945 година. Секоја Состојка е внимателно избрана од Семејството Бигелоу за да обезбеди бескомпромисно квалитетно искуство со чај. Бигелоу чај е горд што е Сертифицирана Б Корпорација. Ги исполнуваме највисоките проверени стандарди за социјални и еколошки перформанси, транспарентност и сметководство.

R

Им се допаѓа и на купувачите