.

.

Rugs.com Килим За Колекција Чироки-5' 8' Фосилен Сив Висок Килим Совршен За Спални Соби, Трпезарии, Дневни Соби

Rugs.com Килим За Колекција Чироки-5' 8' Фосилен Сив Висок Килим Совршен За Спални Соби, Трпезарии, Дневни Соби

DEN 707.68
Износ

Модерните бои совршено се вклопуваат со стариот топол шарм во колекцијата Медлин. Допир на апстрактни и малку геометриски, богато сложените обрасци на секој килим создаваат прекрасна позадина за секој простор за живеење. Совршена за дневни соби, трпезарии, па дури и софистицирана спална соба, секоја опција за боја дава своја уникатна изјава за стилот. Класично гроздобер моделот на медалјон добива модерно ажурирање со спектар на современи нијанси на бои. Длабоките црвени и блуз даваат изјава додека ефектите на градиент го зголемуваат чувството на гроздобер. Суптилните опции за нијанса на слонова коска, розови, бледо сини и сиви го поставуваат тонот за смирувачки и спокоен декор. Секој килим има декоративна граница на медалјон за врамување на просторијата и давање префинет изглед на секој посебен простор. Дизајниран да издржи секојдневно носење, овој тепих со површина од 5х8 е совршена големина за спални соби, трпезарии, дневни соби или каде и да сакате да внесете малку повеќе стил во вашиот дом. Оваа фосилна сива боја е неутрална, смирувачка и сигурна. Овој килим е особено погоден за модерни стилови или служи како позадина на повеќе светло обоени декор. Безвременските племенски обрасци и уникатната комбинација на јамка и исечен куп и даваат на Колекцијата Чироки единствен изглед. Килимите со високи купови даваат приоритет на удобноста. Најдобро во области со низок сообраќај како дневни соби и спални соби, тие се совршени кога сакате малку дополнително перниче под нозете. Овој килим е пријателски за деца и миленичиња. Направено со висококвалитетен полипропилен кој е издржлив колку што е мек. Нашите килими се спротивставуваат на злоупотреба дури и во области со голем сообраќај. Овој килим нема поддршка што не се лизга. Тепих рампа не се вклучени, но многу се препорачува.

R

Им се допаѓа и на купувачите