.

.

Електричен стартер 410- За Крајслер 2015-2017, Фиат -2017, R8084005AAA

Електричен стартер 410- За Крајслер 2015-2017, Фиат -2017, R8084005AAA

DEN 1.67
Износ

DB Electrical 410-48301 Нов стартер компатибилен со/замена за 200 2.4 L, Fiat 500x 2.4 L, Jeep Cherokee 2.4 L, Renegade 2.4 L, Ram Promaster City 2.4, 68084005 AA, M0 T39071 ZC ** Проверете го делот што одговара пред да ги набавите ** спецификациите : Опис : Starter Voltage : 12 Rotation : Cw Teeth : 10kw : 1,4 Type : PMGrreplaces OEM броеви : Lester 19145 Chrysler 68084005 AA, R8084005 AALUCAS Electric Europe LRS04086 Mitsubishi M0 T39071 ZCOMCOMPATTIONGELITIGHTION -2017 Jeep Cherokee 2014-2018 Jeep Compass 2018-202020 Jeep Renegade 2015 -2020 RAM PROMASTER CITY 2015-2020 SPECS : Опис : Стартер, Напон : 12, Ротација : CW, заби : 10, KW : 1.4, Тип : PMGR. Ги заменува OEM броевите : Лестер 19145, Chrysler 68084005 AA, R8084005 AA, LUCAS Electres Europe LRS04086, Mitsubishi M0 T39071 ZC. Компатибилен со/замена за : Chrysler 200 2015-2017, Fiat 500x 2016-2017, Jeep Cherokee 2014-2018, Jeep Compass 2018-2020, Jeep Renegade 2015-2020, Ram Promaster City 2015-2020. 1-годишната гаранција ве штити по купувањето. Уверени сме дека нашите производи ќе работат беспрекорно еднаш инсталирани во вашето возило. Но, во редок случај дека не е така, ние ќе го замениме во секое време во рок од една година од вашата нарачка. Ако имате проблем, ќе го направиме секој чекор за да ви помогнеме, контактирајте не за замена . 100% нов стартер за задниот дел, изграден за да ги исполни спецификациите на ОЕМ за Крајслер, Фиат, epип, Рам.

R

Им се допаѓа и на купувачите