.

.

ТРГУВАЊЕ КОПРОДУКЦИИ. 60 Широк- Полиестерски Панел Кадифе-Совршен За позадини, Облека, Мебел За Дома И Многу Повеќе

ТРГУВАЊЕ КОПРОДУКЦИИ. 60 Широк- Полиестерски Панел Кадифе-Совршен За позадини, Облека, Мебел За Дома И Многу Повеќе

DEN 1.33
Износ

Пане кадифето е вид на кршен кадифе каде што купот е срамнет со земја во иста насока насекаде. Во голем дел од случаите овие кадифе се растегливи, или затоа што содржат еластан, или затоа што нивната основа е плетена и не е ткаена. Нашите АК ТРГУВАЊЕ КОПРОДУКЦИИ. Пане Кадифе е мек, сјаен, лесен кадифе со срамнети со земја куп. Одлични се за создавање стилска вечерна облека, костими за танцување, трико, салон, блузи, фустани и детска облека. Исто така се користи како украсување на домот, како што се чаршафи, завеси (завеси за театар/сцена). 100% полиестер смачкана пане велур кадифе. Мери 60 инчи широк. Се протега во ширината на ткаенината. Одлично за секоја намена освен тапацир. Ткаенина со средна тежина(250-260 грама/двор). Работи одлично како завеси се додека делот за истегнување поминува рамо до рамо. Често се користи за селски фустани, маси за прикажување, разни носии и облека. Машина за перење и ниско сушење. Боите може да варираат поради разликите во поставките на екранот. СИТЕ ДВОРОВИ ИСПРАТЕНИ КАКО ЕДНО КОНТИНУИРАНО ПАРЧЕ. ОДРЕКУВАЊЕ : ве Молиме да се советува дека сите компјутерски екрани се конфигурирани поинаку и затоа ќе се прикаже бои поинаку. Боите на своч прикажани подолу се многу блиски претстави на вистинските нијанси на ткаенина, но можеби не се точни. Ако малите несогласувања во бојата не се прифатливи за вашата апликација, ве молиме побарајте примерок. КВАЛИТЕТ : Највисок квалитет 60 " х Дворови. ИЗГРАДБА : Изработена од 100% Полиестер Пане Кадифе. УПОТРЕБА : вечерна облека, костими за танцување, трико, салон, блузи, фустани и детска облека. Исто така се користи како украсување на домот, како што се чаршафи, завеси (завеси за театар/сцена). ЛЕСЕН : мек, сјаен, лесен кадифе со срамнети со земја куп. БРЕНДИРАНИ : Продадени И Испорачани исклучиво ОД АК ТРГОВИЈА КОПРОДУКЦИИ. Ве молиме имајте предвид дека сите компјутерски екрани се конфигурирани поинаку и затоа различно ќе ги прикажуваат боите. Боите на своч прикажани подолу се многу блиски претстави на вистинските нијанси на ткаенина, но можеби не се точни. Ако малите несогласувања во бојата не се прифатливи за вашата апликација, ве молиме побарајте примерок.

R

Им се допаѓа и на купувачите