.

.

Супериорен Рајли Лента Текстура Чиста Завеса Во собата На Со Заглавие Grommet, Лен

Супериорен Рајли Лента Текстура Чиста Завеса Во собата На Со Заглавие Grommet, Лен

DEN 0.67
Износ

Донесете допир на каприц до вашите прозорци со Комплетот Проѕирна Завеса Рајли стрип. Овој панел пар брзо и економично го ажурира вашиот омилен простор. Овие завеси имаат квалитетна конструкција од полиестер и можат да се пофалат со деликатна лента со текстура, дијамантска шема ти?бидете сигурни да сакате. Со различни големини и бои на располагање, овие панели додаваат мек белег на вашиот декор, додека сепак дозволуваат природна светлина да се филтрира во затворен простор и да го загрее вашиот дом. Вклучени : Две (2) Завеса Панели. Материјал : 100% полиестер. Шема : Шарени, Дијамант. Стил : Модерен. Квалитет : врвот полите мерки 3.74?, долниот раб е со димензии 1,96? а страничниот раб мери 0,98? секој. Бои : Нане, Камен Сина, Лен, Беж. Grommets : Секој панел има осум полирани нерѓосувачки и без ' рѓа grommets. Цврст и доволно голем за повеќето прачки на пазарот што го олеснува поместувањето на завесата. Внатрешниот дијаметар мери околу 1,6 инчи и надворешниот дијаметар на околу 2,4 инчи. Грижа : Панелите лесно се перат во машина. Тие се бледнеат, брчки и отпорни на смалување. Измијте Ладно, Нежен циклус, исушете го ниско, не избелувајте, топло железо кога е потребно.

R

Им се допаѓа и на купувачите