.

.

Заштитена марка за ликовна уметност „Колумни“ Арт од Мајкл Бланшет Фотографија, Бела мат, сребрена рамка

Заштитена марка за ликовна уметност „Колумни“ Арт од Мајкл Бланшет Фотографија, Бела мат, сребрена рамка

DEN 2601.60
Износ

Уметник : Мајкл Бланшет Фотографски предмет : Пејзан -пејзаж : Современа трговска марка ликовна уметност „Колумни“ платно уметност од Мајкл Бланшет Фотографија, Бела мат, Сребрена рамка : Уметник : Мајкл Бланшет Фотографија. Тема : пејзажи. Стил : современ. Тип на производ : Сребрена рамка, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има замрзнат водопад пред заглавено карпесто лице. Печатење на giclee под акрилик во сребрена рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матично и доаѓа во сребрена рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

R

Им се допаѓа и на купувачите