.

.

Трговска марка ликовна уметност „Мала птица 233“ платно уметност од Рејчел Пакстон, црна мат, црна рамка

Трговска марка ликовна уметност „Мала птица 233“ платно уметност од Рејчел Пакстон, црна мат, црна рамка

DEN 2.33
Износ

Уметник : Рејчел Пакстонсубјект : Animalsивотни Стил : Современа трговска марка ликовна уметност „Мала птица 233“ платно уметност од Рејчел Пакстон, Црна мат, Црна рамка : Уметник : Рејчел Пакстон. Предмет : животни. Стил : современ. Тип на производ : Црна рамка, црна матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има кафеава и сина птица против жолта, сина и портокалова позадина со апстрактни обрасци и пишување. Печатење на giclee под акрилик во црна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во црна рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

R

Им се допаѓа и на купувачите