.

.

Мегавер Килгард - Хантер Грин, 4'

Мегавер Килгард - Хантер Грин, 4'

DEN 755.20
Износ

Килгард? - 4 '- Ловец Гриноригиналниот Заштитник За Кили "Направи Сам" - Заштитете Ја Вашата Инвестиција Од Песок, Карпи И Рампа И оштетување на вашиот брод?кил може да ја разложи својата заштитна завршница на гелкоат, овозможувајќи водата да стигне и да ги уништи ламинатите од фиберглас. Мегавар Килгард?, моќниот заштитник отпорен на триење, го продолжува животот на вашиот брод како ништо друго.Мегавар Килгард? Инженеринг секој аспект на Мегаверот Килгард? дизајниран е со дизајнери НА бродови И 3М? инженери. Многу фактори придонесуваат за неговиот успех. Прецизна, абразивна отпорна мешавина на полимери и уретани постигнува оптимална издржливост и еластичност. Лепило чувствително на притисок создава цврстина, додека трајно се врзува и запечатува Мегавер Кил Гард??и контурирани рабови на површината на трупот. Аголните жлебови произведуваат хидродинамички канали, создавајќи воздушни џебови и обезбедувајќи помазна површина. Совршената комбинација на овие фактори го прави Мегаверот Килгард? најлесен заштитник за јаболка за инсталирање и му дава неспоредлив квалитет и сигурност.Мегавар Килгард? Бои И Големинимегавер Килгард? доаѓа во 11 одлични бои за да одговара на речиси секој брод. Сите бои СЕ УВ-стабилизирани за вистинска боја која трае цел живот. Мегавар Килгард? достапен е во девет стандардни должини или може да се нарача во сопствени должини.Доживотна Гаранција Мегаверот ја гарантира Оваа Мегаварна Кил Гарда? (на оригиналниот купувач), против абразивно абење и откажување на адхезијата при нормална употреба на вашиот брод, се додека го поседувате вашиот брод.Карактеристики : Боја : Ловец Гринкелгард? Големина : 4 ' Големина На Чамец до 14'3М? Технологија3м? Акрилно Лепило Чувствително На Притисок И Цврсто Истражување И Технологија Контуриран Раб Заштитете Од Абразивен Песок, Карпи, Бетонски Рампи и Кревети Од Остриги Елиминирајте Ги Скапите Поправки Уживајте Во Најквалитетниот И Супериорен Инженеринг Зголемете Ја Вредноста На Вашиот Брод5? Ширина : Контакт За Сопствени Големиниправено Во САД Спецификации : Должина : 4 'Боја : Должина На Зелен Чамец - Макс (Стапки) : 14' Димензии На Кутијата : 5"H x 9"W x 13"LT : 2.85 lbs UPC : 672057214046брошура (pdf) Заштитник На Хантер Зелена Кила : Штити од абразивен песок, карпи, бетон рампи И Кревети со остриги И Ги Елиминира скапите поправки. Спречува абење и оштетување на килот на вашиот брод што може да го разложи неговиот заштитен гелкоат, дозволувајќи водата да стигне и да ги уништи ламинатите од фиберглас. Апликацијата "направи сам" лесно се инсталира за еден час или помалку / комплетот за апликации доаѓа со патентирана алатка за горење која осигурува професионални резултати. Уживајте во најквалитетниот и супериорен инженеринг-секој аспект на Megaware Keel Guard е дизајниран со дизајнери на чамци и инженери ОД 3 МЕТРИ. Доживотна, без кавга гаранција.

R

Им се допаѓа и на купувачите