.

.

Таленс Гуаче, 20мл Цевка, Светло Злато

Таленс Гуаче, 20мл Цевка, Светло Злато

DEN 1119.84
Износ

Извонредни за конзистентност во четкањето, непроѕирноста и кадифената мат завршница, овие бои на гуаче се идеални за уметници, дизајнери и илустратори. Боите се особено тиксотропни ? тие се намалуваат од конзистентност слична на паста во течност со само неколку мешавини со четка четки надвор мазни. Моќна боја. Боите се сушат на униформа мат површина во рок од неколку минути.

R

Им се допаѓа и на купувачите