.

.

Гранична Соработка-Изберете Ловоров Лист, Цел, Сертифициран Органски, Рефус оз

Гранична Соработка-Изберете Ловоров Лист, Цел, Сертифициран Органски, Рефус оз

DEN 159.84
Износ

Ловоровиот лист е зимзелен поврзан со дрвјата камфор и сасафрас. Познат е и како слаткиот залив и лорел. Уживајте во неговиот сладок, балсамичен мирис и горчлив/зачинет залак во сосови и јадења со жито, со грав и месо и во мешавини за готвење како букет гарни. Граничната Соработка Ловоровиот Лист има земјен, балсамичен вкус и арома за подобрување на супи, сосови, медитерански јадења и многу повеќе. Нашиот ловоров лист е кошер сертифициран и не-озрачен. Овој производ е стабилен на полица. Беј ЛИСТ - Граница Ко-оп Целиот Ловоров Лист (лаурус нобилис) е суштинска состојка во многу супи, чорби, плетенки и паштети. РАЗНОВРСНА СОСТОЈКА-Ловоровиот лист обично се користи за зачинување на јадења со долго готвење како супи, чорби и плетенки, но исто така може да го подобри вкусот на јадења со побрзо готвење, како што се сосови од тестенини, па дури и едноставно тенџере со ориз. Ловоровите лисја може да се додадат и во бањи или да се користат ВО КРЕМИ ЗА кожа сами. ВКУСНИОТ И АРОМАТИЧЕН - Ловоров лист е познат по својот сладок, балсамичен мирис и горчлив/зачинет залак. Листовите се највкусни неколку недели по сушењето. ИЗВОРИ ОД Турција-Границата Ко-Оп Ловоров Лист се одгледува и обработува Во Турција. Овој производ е кошер и не-озрачен. ЗА НАС-Во Сопственост на продавници и организации кои ги купуваат и продаваат нашите производи, Граничната Соработка е кооперација во сопственост на членки од 1976 година. Ние го поддржуваме природното живеење и нашите производи никогаш не се озрачуваат или третираат СО ET. Ние сме посветени на здравјето и благосостојбата на животната средина и секој што ги произведува и конзумира нашите ботанички производи.

R

Им се допаѓа и на купувачите