.

.

Буда Чаеви Асам Чај, Кт

Буда Чаеви Асам Чај, Кт

DEN 1.33
Износ

Чаеви на буда-100% Органски Билен Чај Асам - 18 Кесички Чај Буда Чаеви Асам Чајот е 100% органски билен чај кој ви овозможува да уживате во смелиот слад вкус на супериорен чај. Познат по својот брз, слад вкус, овој црн чај Со Индиско потекло се смета за дефинитивна класика. Неговиот силен, брз вкус честопати доведе до негово вклучување во неколку чаеви за појадок, вклучително и ирски Чај за Појадок. Придобивки од Чајот асам Природен Извор На Антиоксиданси Содржи Корисни Катехини 18 Кесички Чај Без Белило / Кутија Асам Чај Здравствени Придобивкиовој чај потекнува Од Регионот Асам Во Индија, најголемиот регион за производство на чај во светот, и природно, каде што чајот го добива своето име. Чајот асам се смета за класична разновидност на црн чај и е еден од најпопуларните црни чаеви ширум светот. Познато е по тоа што нуди робустен, слад вкус во кој уживаат многу луѓе, а може да се сервира топло наутро како лута и заживувачка пијалак, или разладена за да ја задоволи жедта како освежителен леден пијалок попладне. Буда Чаеви Асам Чај, 18 Кт.

R

Им се допаѓа и на купувачите