.

.

Итх9-Бс Атв Батерија За Сузуки 250цц Лт-З Квадспорт 2004

Итх9-Бс Атв Батерија За Сузуки 250цц Лт-З Квадспорт 2004

DEN 7199.84
Износ

Ytx9-Bs Atv Батерија За SUZUKI 250 Cc Lt-Z250 Quadsport 2004 YTX9-BS запечатени AGM батерии ОД ZPC Батеријата се конструирани со оловна легура на калциум и технологија на апсорбирана стаклена подлога која овозможува целосно работење без одржување и високи перформанси. Сите БАТЕРИИ ЗА БАТЕРИИ YTX9-BS ZPC СЕ произведени со најквалитетни материјали и ригорозно тестирани за да обезбедат безбедност, компатибилност СО OEM, ефективност и оптимални перформанси. ЗПЦ Итх9-Бс Атв Батерија За Сузуки 250цц Лт-З250 Квадспорт 2004 Исклучително Брза испорака. YTX9 - BS Е Запечатена AGM Батерија Со Високи Перформанси ОД 12 V 120 CCA. YTX9 - BS Има Agm Сепаратори за супериорен дизајн. Нема истурање, нема протекување и нема вода за проверка. Патентираниот запечатен столб спречува корозија што дава продолжено траење на батеријата. Екстремна отпорност на вибрации за да се обезбеди максимална спроводливост. Високи Засилувачи На Вртење И Ниска Стапка На Само-Празнење. Подготвени За Непосредна Употреба. Модел : YTX9-BS. Димензии : (Ж) 4.13 "х (Л) 5.91"(В) 3.43". Тежина : 6,67 килограми. ЦЦА : 120. Волти : 12в. Поларитет : [ + -]. Тип На Терминал : Навртка И Завртка (Т3). Состојба : Нова. Тип на батерија : YTX9 - BS AGM батерија Со навртка И Болт (T3) терминал е полнење, powersport батерија. Разновидно Вклопување : оваа Запечатена AGM батерија се вклопува во различни апликации, почнувајќи од мотоцикли, Атв, џет скии и многу повеќе. Врвна Технологија : Киселината внатре е конструирана со технологија На Апсорбирана Стаклена Подлога што овозможува батерија со ниско одржување и отпорна на истурање. Патентираниот запечатен столб спречува корозија, што дава продолжено траење на батеријата. Лесна Апликација : БАТЕРИИТЕ НА ЗПЦ батерии доаѓаат целосно наполнети и подготвени да одат откако ќе се испорачаат. Едноставно поврзете ја батеријата со апликацијата и подготвени сте да одите.

R

Им се допаѓа и на купувачите