.

.

Акрилна Боја на Уметници винсор и Њутн, Цевка од 60 мл, Сребро Број 2

Акрилна Боја на Уметници винсор и Њутн, Цевка од 60 мл, Сребро Број 2

DEN 1.67
Износ

Акрилната Боја на уметниците нуди мазна, путерна конзистентност која лесно се вклопува со боите и се меша со медиумите. Се одликува со исклучителна брилијантност, јачина на нијансирање и длабочина на бојата што произлегува од максималната јачина на пигментот. Боите имаат минимална промена помеѓу влажната боја и сувата боја, така што вашата визија излегува исто како што е наменета! Останува работен подолго од другите акрилик. Се суши до униформа сатенска завршница. Живописна боја.

R

Им се допаѓа и на купувачите