.

.

Bfgoodrich предност t a sport 235 45- h гума

Bfgoodrich предност t a sport 235 45- h гума

DEN 0.33
Износ

Bfgoodrich Advantage T/A Sport Highway Tirebfgoodrich's Crossover/SUV Touring All-Season Tire за возачи на лесни камиони, SUV и кросовер возила. За возачите кои сакаат забавно, спортско ракување и одговорност во комбинација со доверба во незгодното време, BFG Advantage T/A Sport Tire го прави возењето повторно да се забавува! Овој изведувач на сите сезони е преполен со врвна технологија за гуми што помага да се обезбедат четири сезони влечење. Предноста T/A испорачува 15% подобро суво ракување, 15% подобро влечење на снег и 12% подобро влажно сопирање од неговиот претходник, Bfgoodrich Advantage T/A автопатска гума. Пресекување на напредно, сезолно соединение со грло што содржи силика и обликувано Во симетричен дизајн, предноста T/A Sport LT гума овозможува лесна вкрстена ротација за да се спречи нерамномерно абење. Континуираното централно ребро овозможува постојан контакт со патот. Тоа во комбинација со оптимизираниот отпечаток обезбеден од системот за следната генерација ETEC (еднаква напнатост на затегнување), предноста T/A Sport обезбедува релативно ракување и стабилност со голема брзина на возење. Технологијата на аква-флум ја движи водата од шарата, помагајќи во голема мерка да се намали хидропланирањето. Со BFGS 3 D активна технологија SIPE, SIPEs даваат зголемен број на рабови за гризење за подобрена влечење во разни клими. Со две плочи на телото на полиестер, заедно со стабилизаторот на страничниот gedид на следната генерација G-клин, внатрешната структура на гумите помага во контролата на нарушувањето за време на аголот. Две широки, челични ремени со спирално завиткано најлонско засилување даваат издржливост, квалитет на возење и стабилност. Bfgoodrich Advantage T/A Sport гуми што го прават возењето повторно да се забавуваат со долг живот на гуми. Сигурни перформанси и прецизно ракување. Заклучување на 3-Д активна технологија SIPE. Напредно соединение на сите сезони. Аква-флум технологија. ETEC систем ETEC од следната генерација (систем за еднакво затегнување на напнатоста). Следната генерација G-крин на тротоарот.

R

Им се допаѓа и на купувачите