.

.

Кенда Клевер Х Т Автопат ЛТ265 70Р 124 121р Е Лесен Камион Гума

Кенда Клевер Х Т Автопат ЛТ265 70Р 124 121р Е Лесен Камион Гума

DEN 0.33
Износ

KENDA Klever H/T 2 (KR600) LT265/70 R18 124/121 R EOVERVIEWThe Klever H/T 2 (KR600) ОД Kenda е гума за сите сезони која е наменета за употреба на лесни камиони и Теренци и има компјутерски оптимизиран отпечаток што го намалува нерамномерното абење и ги подобрува перформансите на ракување при влечење потешки товари. Изграден Во Американскиот Технички Центар Кенда Во Акрон, Ох, на Клевер Х/Т 2 (КР600) снежните шипки и страничните жлебови гризат на патот за да ја зголемат влечната сила и стабилноста при влажни и лесни зимски временски услови. Дизајниран за употреба на лесни камиони и Теренци. Поддржан од 60.000 милји ограничен производител гаранција за живот за П-метрички големини и 50.000 милји ограничен производител гаранција за живот за LTR големини. Изграден со напредно моделирање и специјално гумено соединение кое ја зголемува силата и издржливоста за подолг век на траење. Силните блокови на рамената ставаат повеќе гума на патот за да ја зголемат стабилноста при ракување и свиоци. Четири широки периферни жлебови ја испуштаат водата од гумата за да го намалат ризикот од хидропланирање на влажни патишта. Дизајниран со СНЕЖНИ ШИПКИ и дополнителни странични жлебови кои ја подобруваат влечната сила и стабилноста на влажните и снежните патишта со гризење на патот. Големина : LT265/70 R18. Опсег На Оптоварување : Е. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени.

R

Им се допаѓа и на купувачите