.

.

Skar Audio Pax65- Ват-звучен звук со среден опсег

Skar Audio Pax65- Ват-звучен звук со среден опсег

DEN 1.33
Износ

PAX65-4 обезбедува неспоредлива изведба во 6,5-инчен Audio Driver кој е исклучително моќен и лесен. Инженерски да биде ефикасен без да се жртвува моќ или перформанси, овој возач користи исклучително ефикасен неодимиумски мотор, кој е комплиментирано со 2-инчен говорна калем со висока температура на КСВ. Овој звучник исто така има прилагодено алатно алуминиумско загревање за додадено термичко ладење и високо квалитетни терминали за притисок за полесна врска. Конфигурација на гласовни калеми од 4 ом. Одговор на фреквенција : 85 Hz - 8 k Hz. Чувствителност : 94,8 d B. Продаден секој. Skar Audio Pax65-4 6.5 "Pro Audio Midrange Sounder. Импеданса : 4 оми. Се продаде индивидуално. RMS Power : 260 вати. Врвна моќност : 520 вати. Магнет материјал : Неодимиум. ​​6 слој со висок квалитет на пајакот. 8 k Hz. Чувствителност : 94,8 d B 1 W/1 M. 2 "KSV Voice Coil 2 L/2t. 10мм горната и задната плоча. Терминали за пролетно притискање.

R

Им се допаѓа и на купувачите