.

.

Генерал Алтима All Цела Сезона 215 60Р 95В Патничка Гума

Генерал Алтима All Цела Сезона 215 60Р 95В Патничка Гума

DEN 1039.04
Износ

Општ Алтимакс443 215/60Р16 95вовервју Генералот Алтимакс443 Е долготрајна гума за турнеи во сите сезони, наменета за употреба на патнички автомобили и кросовери. Алтимакс443 е развиен за возење преку целата година со самоуверено ракување во сите услови и доаѓа во комплет со Монитор За Замена На Гумите и Индикатори за Визуелно Усогласување кои помагаат при откривање на абење на гумите. Поддржан од ограничен производител на газење до 75.000 милји во зависност од големината на гумата, моделот на шарите На Алтимакс443 ја зголемува влечната сила при слаб снег со прикажување дополнителни шипки кои создаваат дополнителни рабови на гризење. Дизајниран за употреба на купеа, седани, Џипови, Теренци и мини комбиња. Поддржан од ограничен производител од 75.000 милји за траење на траење на т-номиналните големини и 60.000 милји ограничен живот на производителот за Н - и В-номинални големини. Оптимизираниот дизајн ги намалува звуците и вибрациите на патот за тивко, удобно возење. Широките жлебови ја исфрлаат водата од шарата за да го подобрат влажниот стисок. Дополнителното пиење во шарата го зголемува држењето во влажни и лесни снежни услови со создавање дополнителни рабови за гризење. Големина : 215/60Р16. Опсег на оптоварување : СЛ. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени. Одговара : 2013-20 Форд Фузија С 2013-16 Нисан Алтима База 2013-16 Шевролет Малибу ЛТ 2009-11 Тојота Камри XLE 2005-07 Хонда Спогодба Хибрид 2008-12 Хонда Спогодба LX-P 2007-11 Нисан Алтима Хибрид 2016 Шевролет Круз Лимитед ЛТ 2006-10 Хјундаи Соната Глс 2002-06 Тојота Камри Ксле 2007-08 Тојота Камри се 2006 Нисан Алтима Сл 2004-06 лексус Ес330 База 2005 Нисан Алтима С 2017-18 Нисан Алтима Ср 2019-20 Нисан Алтима С 2016 Шевролет МАЛИБУ ограничен лт 2005-07 форд Бик Сел 2002-03 Лексус Ес300 База 2004-07 Шевролет МАЛИБУ макс лт 2005-10 понтијак г6 база 2017 Фолксваген Пасат Трендлајн+ 2011-12 Тојота Авалон База И Повеќе - Додадете Го Вашето Возило Во Нашиот Додаток За Вклопување За Да Проверите.

R

Им се допаѓа и на купувачите