.

.

Dunlop Winter Ma Sj Winter 265 50R 107R лесен камион гума

Dunlop Winter Ma Sj Winter 265 50R 107R лесен камион гума

DEN 4212.64
Износ

Dunlop Winter Maxx SJ8 265/50 R20 107 Roverviewa Зимска гума, зимскиот Maxx SJ8 од Dunlop е дизајниран за употреба на CUVs и SUV и има нано-вклопувачки гумен соединение што ја одржува гумата флексибилна и цврста за цврсти перформанси на патиштата. Maxx Sharp Edge Siping каснува на патот за да го засили зафатот, а жлебовите на зимскиот Maxx SJ8 исцедуваат вода и испуштаат од шарата за да го намалат ризикот од хидропланирање. Нано-вклопната гума ја задржува гумата флексибилна во пониски температури за влечење на мраз. Maxx остри рабови со сипите на Miura-ori го зголемуваат контакт со шара до мраз. Оптималните обрасци на жлебови го подобруваат зафатот на снежните површини и ги зголемуваат перформансите во влажни услови. Дизајниран за употреба на CUV и SUV во зимски временски услови; Не треба да се користи кога температурите се доследно над 45 степени Фаренхајт. Три врвни планински снегулка овластена за употреба во тешки зимски временски услови. Изградено со специјално гумено соединение кое ја одржува гумата флексибилна и ригидна за подобрување на влечење и перформанси на ледени и снежни патишта. Maxx Sharp Rooded и Miura-Ori Sipes се гризне на патот за да се зголеми влечење и зафат. Широки жлебови инка во вода надвор од шарата за да се намали ризикот од хидропланирање.

R

Им се допаѓа и на купувачите